597. rocznica nadania prawa miejskiego Zwoleniowi

20 lutego to szczególny dzień dla wszystkich zwoleniaków. Obchodzimy wtedy “urodziny” naszego miasta.

W tym roku, Muzeum Regionalne włączając się w program obchodów kolejnej rocznicy nadania prawa miejskiego Zwoleniowi, zorganizowało galę wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu “Historia w mojej rodzinie” oraz otwarcie wystawy “Zvoleniana. Historie w przedmiotach ukryte”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, na czele z Panem Starostą Stefanem Bernaciakiem i Panem Burmistrzem Arkadiuszem Sulimą oraz Dyrektorowi Archiwum Państwowego w Radomiu, Panu Kazimierzowi Jaroszkowi i Przewodniczącej Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia Pani Bogusławie Jaworskiej, a także przybyłym na galę uczestnikom konkursu, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom, dyrektorom szkół, jak również każdemu sympatykowi Zwolenia i Muzeum, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i słowami uznania.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten niezwykły dzień.

Dziękujemy!