598. rocznica nadania prawa miejskiego Zwoleniowi

Święto naszego miasta – kolejna rocznica nadania prawa, to doskonała okazja nie tylko do świętowania, ale także do snucia przemyśleń i propozycji.

W tym roku Muzeum Regionalne w Zwoleniu zorganizowało wykład dotyczący znaków i symboli heraldycznych Zwolenia, w którym Tadeusz Sobieszek, zwoleniak i członek Komisji Heraldycznej przy MSWiA, oraz Katarzyna Madejska, dyrektor Muzeum, przybliżyli zagadnienia związane z tradycją herbów miejskich i obowiązujące w tej kwestii przepisy prawne. Wystąpienie, które odbyło się w niedzielę 19 lutego br., może stać się punktem wyjścia do ciekawej dyskusji dotyczącej identyfikacji miasta oraz jego wizerunku na forum publicznym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy spędzali z nami ten jubileusz miejski – Wicestaroście Powiatu Zwoleńskiego Waldemarowi Urbańskiemu, Burmistrzowi Arkadiuszowi Sulimie, Przewodniczącej Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia Bogusławie Jaworskiej, księdzu kan. Piotrowi Walkiewiczowi oraz wszystkim przybyłym mieszkańcom miasta i okolic. Cieszymy się, że zechcieli Państwo wysłuchać opinii w tej, jakże ważnej dla społeczności Zwolenia kwestii oraz zabrać głos w dyskusji.

Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania – do zobaczenia w Muzeum!