Muzeum dla seniorów i dla dzieci

W pierwszych dniach października Muzeum Regionalne w Zwoleniu włączyło się w ogólnopolską akcję “Weekend seniora z kulturą”. W ramach tego wydarzenia gościliśmy w naszej instytucji podopiecznych zwoleńskiego Dziennego Domu Senior+. Miejscowi turyści zwiedzili wystawy stałe i czasowe oraz Nekropolię rodu Kochanowskich. Ciekawostki opowiadane przez Panią Przewodnik Teresę Stachniak oraz słodki poczęstunek na zakończenie wizyty wprawiły naszych gości w doskonały nastrój.

Grupa seniorów wraz z opiekunem i przewodnikiem muzealnym
Grupa seniorów w trakcie zwiedzania wystaw muzealnych
Grupa seniorów przed kościołem – Nekropolią rodu Kochanowskich

Poniedziałek 4 października upłynął natomiast pod znakiem planowania przestrzeni miejskiej. Wszystko to za sprawą zajęć muzealnych, na które ochoczo przybyli uczniowie klas trzecich PSP im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Najpierw zwiedzili oni wystawę “Zwoleń i okolice na dawnych planach i mapach”, a następnie zajęli się stworzeniem planu Zwolenia przyszłości. Pomysły naszych młodych planistów pozwalają snuć marzenia o wielkiej metropolii!

Plan miasta przyszłości sporządzony przez jedną z grup uczniów
Uczniowie w trakcie prezentacji przygotowanego planu miasta
Młodzi planiści podczas pracy

Serdecznie dziękujemy naszym najstarszym i najmłodszym gościom za wizytę. Zapraszamy na kolejne spotkania!