Wyniki konkursu

Za nami II edycja konkursu „Historia w mojej rodzinie”, zatytułowana „ARCHIWUM”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzinom za nadesłane materiały oraz za zaangażowanie w ich opracowanie.

Spośród autorów złożonych prac, komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Niezmiernie miło ogłosić nam, że:

  • NAGRODĘ GŁÓWNĄ zdobył Piotr Krzak, uczeń kl. VIII PSP w Przyłęku,
  • PIERWSZE WYRÓŻNIENIE otrzymali bracia Piotr i Krystian Muszyńscy, uczniowie kl. VII PSP w Strykowicach Górnych,
  • DRUGIE WYRÓŻNIENIE przyznano Marlenie Lesisz, uczennicy kl. VI PSP w Tczowie.

Organizator konkursu, Muzeum Regionalne w Zwoleniu, decyzją Pani Dyrektor dr Katarzyny Madejskiej, postanowił przyznać dwa WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORA – dla Amelii Grzeszczyk, uczennicy kl. VI c PSP w Zwoleniu oraz Julii Skubik, uczennicy kl. I a LO w Zwoleniu.

Gala wręczenia nagród dla laureatów oraz dyplomów i pamiątek dla wszystkich uczestników konkursu, odbędzie się 20 lutego o godz. 16:00, w ramach obchodów 597. rocznicy nadania prawa miejskiego Zwoleniowi.

Materiały należące do rodzin laureatów konkursu udostępnione zostaną na wystawie „Zvoleniana. Historie w przedmiotach ukryte”, której otwarcie odbędzie się tego samego dnia.

Serdecznie dziękujemy także Partnerowi – Archiwum Państwowemu w Radomiu z udział w obradach komisji i przekazanie pamiątek dla uczestników konkursu oraz Patronom honorowym – Staroście Zwoleńskiemu Stefanowi Bernaciakowi i Burmistrzowi Zwolenia Arkadiuszowi Sulimie, którzy ufundowali nagrody dla laureatów.

Historia rodzin to historia naszej małej ojczyzny. Pamiętajmy o jej pielęgnowaniu nie tylko przy okazji rocznic i konkursów, ale każdego dnia.

Poniżej prezentujemy prace multimedialne laureatów:

Prezentacja Piotra Krzaka – NAGRODA GŁÓWNA
Prezentacja braci Muszyńskich – I wyróżnienie
Prezentacja Marleny Lesisz – II wyróżnienie