Podział gruntów po Wawrzyńcu Kwapiszu

[s. 60]1

Anno D[omi]ni 1737 die 24 Mai2, w domu wójtowskim, przy całym urzędzie zwoleńskim

Pomiarkowanie alias3 dział gruntów po nieboszczyku Wawrzyńcu Kwapiszu między synami i córkami tegoż nieboszczyka Wawrzyńca pozostałymi.

1mo. Plac Płatkowski Wojciechowi Kwapiszowi. Z tego placu dać powinien na obligi do Anny św. zł 10. Do tego placu w Polu Wielkim płoska zagonów 5 Wojciechowi należy.

2do. Plac Zielensczenski wedle stodoły Karolowej, ten należy Błażejowi Kwapiszowi. Do tego placu półłanek w Osinach zagonów 8, ten należy Błażejowi. Z tego placu dać powinien do kościoła farnego zł 10 na obligi. Placyk zagonów 5 wedle Rzeczkowskiego i ten jemu należy.

3tio. Ogród na Łazach, zagonów 9, ten należy wdowie Mikołajowej Kwapiszowej pozostałej, i w półłanku w Wielkim Polu wedle Słowiczkiego zagonów 5 tejże Mikołajowej należy, i placyk wedle Piwońskiego.

4to. Plac Formancykowski zagonów 8 należy Bartoszowi Kaslowi. Do tego placu płoska zagonów 4 jemu należy.

5to. Plac Makowskiego zagonów 6, ten należy Walentej Słowiczkiej. Do tego placu zagonów 5 w półłanku w Wielkim Polu wedle wdowy Mikołajowej.

6to. Stodoła na Placu Furmancykowskim należy [s. 61] Bartoszowi Kaslowi, Mikołajowej, Walentej Słowiczkiej i Błażejowi. Wojciech ma plac na stodołę.

7mo. Dom w rynku i z placem do pokazania ekspensy pochowania i pogrzebu Walentego Słowiczkiego po nieboszczyku Wawrzyńcu Kwapisie, ojcu Walentej Słowiczkiej.

 

Jan Kieczkowski pisarz miejski
[MP]

 


1 Por. dokument MRZ/A/315/15, s. 40-41

2 łac. Roku Pańskiego 1737, dnia 24 maja

3 łac. inaczej