Ferie w Muzeum

07 lutego 2019 Warsztaty

Nuda w ferie? Na pewno nie w Muzeum!

W ramach warsztatów zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Zwoleniu odbyły się cztery spotkania: Tworzymy z filcu (26.01), Z wizytą w muzeum (01.02), Jak wyglądał strój ludowy? (05.02) oraz Co jadali nasi przodkowie? (07.02). Oferta skierowana była do grupy dzieci w wieku 5 – 7 lat.

Pierwsze zajęcia, które odbyły się przy współpracy z Grupą Kobiet Kreatywnych, pozwoliły uczestnikom na odkrywanie w sobie zdolności artystycznych. Kolejne spotkanie było okazją do odwiedzenia niedostępnych zazwyczaj pomieszczeń muzealnych oraz spróbowania swoich sił w wypełnianiu obowiązków pracownika naukowego muzeum. Dwie ostatnie wizyty dały natomiast możliwość zajrzenia do kufrów i spiżarni naszych pradziadków oraz stworzenia własnych dekoracji w regionalne wzory a także historycznych książek kucharskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania!