III edycja konkursu „Historia w mojej rodzinie”

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji muzealnego konkursu!

W związku ze 100-leciem Miejskiego Klubu Sportowego „Zwolenianka” Zwoleń oraz zbliżającymi się obchodami 600-lecia miasta, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu ogłasza III edycję konkursu „Historia w mojej rodzinie”, którego tematem będzie SPORT. Głównym celem tegorocznej edycji jest zwrócenie uwagi uczniów na ważne miejsce historii sportu w dziejach Zwolenia oraz na istotny wpływ tej dziedziny życia na kształtowanie się rodzinnych i lokalnych więzi społecznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu zwoleńskiego.

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w jednej z dwóch kategorii konkursowych:

• praca pisemna, tj. opowiadania, esej, felieton, artykuł prasowy
  • praca graficzna/multimedialna, tj. komiks, prezentacja, film, vlog.

Na zgłoszenia czekamy do 11 lutego 2024 r.

Prace i wypełnione karty zgłoszeniowe prosimy nadsyłać na adresy e-mail: muzeum@muzeum.zwolen.pl lub muzeumzwolen@gmail.com.

Spośród złożonych prac Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzcę oraz dwóch wyróżnionych uczestników w każdej kategorii konkursowej i szkolnej. Laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

Informacja o wynikach konkursu zostanie przesłana na wskazane adresy uczestników oraz zamieszczona na stronie internetowej Organizatora, a także na profilach mediów społecznościowych.

Rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród odbędzie się 18 lutego (niedziela) o godz. 16:30 w siedzibie Muzeum – ul. Kard. Wyszyńskiego 30.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka i Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy. Partnerami w konkursie są Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i Miejski Klub Sportowy „Zwolenianka” Zwoleń.

Z niecierpliwością czekamy na prace i życzymy powodzenia!